Azúcar Cubana je skupina malého formátu „s veľkým zvukom“ pozostávajúceho z piatich hudobníkov. Azúcar Cubana kombinuje excelentným spôsobom tradičnú kubánsku hudbu s výsostne súčasnými aranžmánmi a prezentuje vo svojom repertoári rôznosť štýlov karibskej oblasti ako salsa, son, merengue, cumbia, bolero, cha cha cha. Od svojho vzniku zaznamenala skupina veľký úspech a predstavuje sa publiku na rôznych festivalových, klubových pódiách a mnohých veľkých spoločenských podujatiach nielen na Slovensku, ale aj v Čechách a predstavila sa aj v blízkej Viedni. Na konci roku 2007 Azúcar Cubana vydala svoj prvý album s názvom Como la primera vez. Jeho skladby určite spoznali aj poslucháči Slovenského rozhlasu.

V roku 2011 došlo v kapele k personálnym zmenám a na poste klaviristu vystriedal Yoannu slovenský talentovaný klavirista Roland Kanik a dychovú sekciu posilnil uznávaný slovenský trombonista Martin Haas. Kapela po krátkej pauze opäť valcuje pódiá a svoje publikum prekvapuje nielen novými tvárami, či zmeneným zvukom ale aj mierne vynovenými aranžmánmi.

Janelys Fernández Díaz
Spev, maracas, guiro, shaker. Od malička inklinovala k hudbe a svoj hudobný talent rozvíjala u známej kubánskej skladateľky a profesorky spevu Robertiny Morales. Tá Janelys výrazne nasmerovala v jej úspešnej profesionálnej kariére. Bola finalistkou najväčšieho kubánskeho súťažného festivalu CUBA DISCO 2005. S inými svojimi zoskupeniami sa prezentovala nielen na Kube ale aj v Turecku a Francúzsku. Vystupovala aj v popredných havanských kluboch ako napríklad famózna Floridita. Zaspievala si v populárnom televíznom programe Let´s Dance 2011.

Westevi Werlen Ramos Moreira - perkusie

Vynikajúci kubánsky perkusionista, rodák z Pinar de Rio. Absolvent prestížnej vysokej školy v Havane ISA. Počas svojej dlhoročnej hudobnej kariéry pôsobil v mnohých hudobných projektoch , s ktorými sa predstavil v krajinách latinskej Ameriky aj v Európe. V tej aj ostal a od roku 2007 žije na Slovensku a od roku 2014 je stálym členom Azúcar Cubana.

Peter Preložník
Počas svojej vyše 20 ročnej kariéry spolupracoval s väčšinou významných interpretov slovenskej jazzovej a popovej scény. Účinkoval v mnohých hudobných skupinách, ako sú: Bos/s/a noha, The Meditation Blues Band Jozefa Barinu, Stará jedáleň, Aftertee, Bee Connection Berca Balogha, Dodo Šošoka & Friends, Prúdy Pavla Hammela, Róbert Opatovský, Zuzana Suchánková, Fermata, 3 plus 1, Zimní kúzelníci, MIDI Roba Grigorova, Lucia Šoralová, Vašo Patejdl, Comfort Zone & Peter Cardarelli, Juraj Griglák, Peter Slivka, Tina a ďalší. . Od r. 2011 je členom orchestra Gustav Brom Big Band pod vedením dirigenta Vladimíra Valoviča. Pôsobí tiež ako korepetítor na Konzervatóriu v Bratislave.

Samuel Šimek
Slovenský trúbkár, absolvent ŠtátnehoKonzervatória a Pedagogickej fakulty (odbor hudobná výchova) UK v Bratislave.Tohto žánrovo všestranného hudobníka môže publikum poznať z rôznych skupín,orchestrov či formácií ako sú napr. Para, Billy Barman, Love 4 Money, MariachiSin Fronteras, Elán, Big Band Pavla Zajáčka, Milo Suchomel Big Band, BratislavaHot Serenaders, H Projekt, Swing Society Orchestra a iné. Spolupracoval a nahrávalso speváčkami ako sú Andrea Zimányiová, Katka Korček, Szidi Tobias a na pódiáchdoprevádzal mnoho ďalších slovenských a zahraničných spevákov ako MirkaPartlová, Robo Opatovský, Marián Čekovský, Vojta Dyk, Monika Bagárová, HelenaVondráčková, Leona Machálková, Ilona Csáková, Gail Anderson, Jameliaa iní.

Martin Haas
Mladý slovenský trombonista, absolvent konzervatória v Bratislave. Slovenské publikum pozná tohto talentovaného hudobníka najmä z pôsobenia v známej latino kapele Mango Molas, Mango Salseros, Sabor Latino. Okrem domácej latino scény pôsobí aj v susednej Viedni so známou skupinou Conga C